Author: Elda Rrustemi

Mar
28

Përfundon Kampionati i Futbollit për klasat e pesta

Ka përfunduar edhe për këtë vit shkollor Kampionati i Futbollit për klasat e pesta. Ndeshja finale e zhvilluar para disa ditësh vuri përballë njëra  – tjetrës dy skuadra të suksesshme si e 5C dhe e 5E. Loja ishte e vrullshme dhe me emocione, sepse djemtë kishin disa javë që po prisnin përballjen mes tyre. Fusha […]

DETAIL
Mar
26

Klasa e 8B shëtitje në malin e Dajtit

S’ka poet, shkrimtar, muzikant apo piktor që nuk është frymëzuar nga stina e bardhë e dimrit. S’ka fëmijë që nuk është joshur nga bardhësia e dëborës dhe me thirrje magjike është ftuar për të luajtur me të. Ndërsa në ditët e ftohta të dimrit, Tirana hodhi pelerinën e bardhë mbi supe, nxënësit e klasës së […]

DETAIL
Mar
26

Muzeu Historik i Forcave të Armatosura u vizitua nga nxënësit e klasës së 9G

Një nga aktivitetet më të veçanta për nxënësit e klasës së 9G, ishte vizita në Muzeun Historik të Forcave të Armatosura. Ky muze ndodhet në ambientet e Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes (ish-Shkolla e Bashkuar). Muzeu u ngrit me rastin e 100-vjetorit të themelimit të Ushtrisë Shqiptare. Ai përmban më shumë se një mijë objekte […]

DETAIL
Mar
26

Nxënësit e klasës së 3A vizitë në Bashkinë e Tiranës

Ishin nxënësit e klasës së 3A, të cilët zhvilluan një vizitë në Bashkinë e Tiranës, ku u takuan me Kryetarin e Bashkisë, Z. Erion Veliaj. Bashkë me dëshirën për të mësuar më shumë rreth Bashkisë dhe funksionit të saj, ata dëgjuan me kureshtje Z. Veliaj të fliste për planet e ardhshme dhe zhvillimin e qytetit […]

DETAIL
Mar
24

Nxënësit e klasës së 7G mbjellin pemë në Parkun e Madh të Liqenit Artificial

Nxënësit e shkollës sonë, të edukuar me ndjenjën e ruajtjes dhe mbrojtjes së mjedisit, iu bashkuan nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve, duke mbjellë një pemë gështenje në hyrje të Parkut të Madh të Liqenit Artificial. Ishin pikërisht nxënësit e klasës së 7G, të cilët shprehën dëshirën duke u treguar të gatshëm […]

DETAIL
Mar
23

Klasat e shtata dhe të gjashta, udhëtim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Fillimi i këtij muaji ishte special për disa prej nxënësve të shkollës sonë. Gjatë javës së parë, nga data 3-6 mars u zhvillua një udhëtim që zgjati 4 ditë, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nxënësit qëndruan në qyetin e Nju Jorkut, ku u akomoduan në hotelin “Doubletree” nga Hilton Financial District. Ky qytet është […]

DETAIL
Mar
20

Mirë se vjen Java e Anglishtes!

Java e Anglishtes e hapi siparin në 16 mars me klasat e 1-ra  dhe të 2-ta, për të vijuar më pas me klasat më të larta, me organizimin e konkurseve të këngës, leximit dhe recitimit në gjuhën angleze. Motoja për këtë  vit është: “Ta shohim botën me ngjyrat e anglishtes”.  Jo pa qëllim është quajtur […]

DETAIL
Mar
17

Vizitë në Bunk’Art me nxënësit e klasës së 7D

Të dalësh shëtitje apo të bësh ekskursion nuk është vetëm kënaqësi, por dhe njohje, eksplorim, vlerësim mbi natyrën, kulturën, sjelljet dhe njohuritë që zotërohen e fitohen gjatë bashkëveprimit në grup. Këto mundësi na janë dhënë shpesh sa herë që ndikojnë në formimin dhe pasurimin e inteligjencës te çdo nxënës. Gjatë vizitës në Bunk’Art me nxënësit […]

DETAIL

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: secretary@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP