Author: Elda Rrustemi

Feb
21

Finalja e Kampionatit të Basketbollit për djemtë tek klasat e 7-ta

Gjatë javës së parë dhe të dytë të muajit shkurt u zhvillua kampionati i basketbollit për klasat e 7-ta, si për djemtë dhe për vajzat. Klasat që u kualifikuan në finale për djemtë ishin klasat e 7D dhe e 7G. Çdo skuadër kishte lojtarë mjaft të aftë. Loja u zhvillua në dy sete dhe në […]

DETAIL
Feb
21

Finalja e Kampionatit të Basketbollit për vajzat ndërmjet klasave të 6-ta

Pas një muaji plot emocione mes ndeshjesh basketbolli ndërmjet vajzave të klasave të gjashta, erdhi dhe ndeshja finale e kampionatit. Finalja u zhvillua midis klasës së 6G dhe të 6D, ku kjo e fundit fitoi me rezultatin 26-12. Ndeshja u zhvillua në pushimin e drekës dhe u ndoq gjithashtu nga tifoza të zjarrtë, të cilët […]

DETAIL
Feb
20

Në fabrikën e përpunimit të qumështit “Ermandi”

Fëmijët e klasës së 3C bashkë me mësuesen e tyre kujdestare vizituan fabrikën e përpunimit të qumështit “Ermandi”, një nga fabrikat më të hershme shqiptare të prodhimit të bulmetit. Në shkollë, nxënësit janë njohur me mënyrat e ndryshme të përpunimit të ushqimit, piramidën ushqimore, si dhe njohuri të tjera të lidhura me ushqyerjen në lëndën […]

DETAIL
Feb
15

Klasa e 4C në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Nxënësit e klasës së 4C bënë një vizitë në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Kjo vizitë u bë e mundur falë dëshirës së fëmijëve për të mësuar më shumë rreth shëndetit dhe e mundësuar nga drejtoria e shkollës . Fëmijët u mirëpritën nga Ministrja e Shëndetësisë, Znj. Ogerta Manastirliu, e cila u foli për […]

DETAIL
Feb
15

Nxënësit e klasës së 5F në Parlament

Ishin nxënësit e klasës së 5F, të cilët hynë të emocionuar në dyert e Parlamentit dhe me padurimin për të parë sallën parlamentare. Aty u pritën nga Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Z. Gramoz Ruçi. Pasi u ulën nëper vendet e ministrave, nxënësit  patën një bisedë interesante me Kryeparlamentarin, i cili i priti me shumë […]

DETAIL
Feb
14

Nxënësit e klasave të para praktikojnë njohuritë matematikore përmes shitblerjes

Fillimi i këtij muaji nisi ndryshe për nxënësit e klasave të para. Për t’u praktikuar e për të përvetësuar sa më mirë temën e mësimit të matematikës mbi njohjen e monedhave dhe shumat e tyre, klasa e 1E dhe e 1C zhvilluan një orë të veçantë mësimore. Të organizuar në mjediset e brendshme të shkollës, […]

DETAIL
Feb
13

Fëmijët e klasës së 3F mbjellin pemë te FZ Construction

Është e njohur dhe motivuese fjala e urtë “Kush mbjell një pemë, mbjell një jetë”, ndaj nxënësit e klasës së 3F iu përgjigjën pozitivisht dhe me padurim ftesës së bërë nga prindërit e nxënësit Frenklin Zekaj në kompaninë “FZ Construction”, për të mbjellë pemë te kompleksi i ri i banimit pranë Liqenit të Thatë. Në […]

DETAIL
Feb
13

“Në tregun e fruta-perimeve” me fëmijët e kopshtit

Një projekt mjaft i veçantë që u zhvillua me grupet e treta të kopshtit ishte ai me titull “Në tregun e fruta – perimeve”. Qëllimi i organizimit të tij ishte njohja e të vegjëlve me karakteristikat dhe larmishmërinë e llojeve të frutave e perimeve. Secili prej tyre solli disa syresh nga shtëpia dhe pasi këto […]

DETAIL

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: secretary@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP