Blog

Sep
27

Në mbrojtje të Ozonit

  Në datën 23 shtator në shkollën tonë u përmbyllën aktivitetet për mbrojtjen e shtresës së Ozonit. Këto aktivitete zunë fill në datën 16 Shtator, që është dhe Dita e Ozonit. Qëllimi i aktiviteteve është sensibilizimi i nxënësve, studentëve dhe qytetarëve në lidhje me ndikimin e njeriut mbi shtresën e Ozonit. Veprimtaria e këtij viti […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Sep
24

Një Ditë Pa Makina

Në 22 Shtator, në një ditë pa makina, nxënësit e klasës së 7C morën pjesë në aktivitetin e organizuar nga Bashkia e Tiranës. Në orët e para të mëngjesit nxënësit u nisën në drejtim të sheshit ‘’Nënë Tereza” për të qenë pjesë e kësaj nisme. Me shkumësa me ngjyra ata vizatuan në korsinë e biçikletave […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Sep
24

Seminar Me Përfaqësues Nga OKB

Përfaqësues të OKB-së u takuan me nxënësit e Kolegjit “Turgut Özal” për t’i njohur me 17 objektivat e tyre për ta bërë botën një vend më të mire. Një projekt ambicioz që do të përfundojë deri në vitin 2030 në 193 vende të botës duke i dhënë fund, ndër të tjera, varfërisë, urisë, diskriminimit, si […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Aug
17

Gati për vitin e ri shkollor.

Mësuesit trajnohen për metodat më të përparuara të mësimdhënies Teksa në të gjitha godinat e shkollave turke vijojnë përgatitjet për pritjen e nxënësve për vitin e ri shkollor, një pjesë e madhe e mësuesve janë duke iu nënshtruar një përgatitjene të veçantë. Janë pikërisht mësuesit e lëndëve shkencore që kanë nisur një kurs dy javor […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Aug
03

Kur Hapet Shkolla?

Kur Hapet Shkolla? Ndërkohë që nxënësit tanë janë ende me pushime, shkolla është duke bërë përgatitjet e fundit për t’i pritur ata për fillimin e vitit të ri shkollor. Sipas udhëzimit të Ministres së Arsimit dhe Sportit, Znj Lindita Nikolla, shkollat do t’i hapin dyert për nxënësit në 13 shtator. Viti akademik 2016-2017 do të […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Jul
19

Kolegjet turke, vizionarë që projektojnë të ardhmen

Të besosh tek e ardhmja e një vendi, do të thotë të besosh tek rinia e tij, të mbështetësh përpjekjet, punën, ëndërrat e saj, ta shohësh botën me sytë e saj, të bësh të tuat qëllimet që ajo ka, duke i kthyer ato në qëllime të përbashkëta. Të ecësh me hapin e saj, t´i rendësh […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Jun
28

Shkolla Verore në Londër – SUMMER SCHOOL IN LONDON

Kampusi i Universitetit Westminster në Londër priti nxënësit e klasave të katërta e të pesta gjatë dhjetë ditëve të shkollës verore “Summer School in London”, duke u dhënë kështu mundësinë këtyre fëmijëve të përjetojnë realisht jetën e një nxënësi të këtij qyteti europian. Paraditet u mbushën me mësime në gjuhën angleze nga mësues vendas, orë […]

By erjona saqe | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Jun
25

Përfundoi “Shkolla Verore 2016”

“Shkolla Verore 2016” përfundoi sot me një koncert të organizuar nga mësuesit dhe nxënësit pjesëmarrës në këtë aktivitet dyjavor. Këto ditë të nxehta vere u kaluan në mënyrën më të bukur si brenda ambienteve të shkollës, me mësime argëtuese në gjuhën angleze nga mësues amerikanë, kërcime aerobie, këngë ritmike, punime artistike, lojëra në fushat e mbyllura […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Page 30 of 53« First...1020...2829303132...4050...Last »

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: info@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP