Blog

Apr
11

Klasa e 6E mbjell pemë në oborrin e shkollës

Një projekt i zhvilluar me nxënësit e klasës së 6E në orën e biologjisë, mbi temën e ndotjes së ajrit, u bë shkas për organizimin e një aktiviteti që fëmijët e duan shumë, mbjelljen e pemëve. Disa nxënës të klasës sollën në shkollë 5 fidanë të pemëve të ndryshme halore. Me ndihmën e punonjësve që […]

DETAIL
Apr
07

Klasa e 3F mbolli pemën e klasës

Nuk mund të presim nga fëmijët që ta duan e ta mbrojnë natyrën, nëse nuk u krijojmë atyre lidhje të forta që herazi me bimët, kafshët dhe çdo gjë që i rrethon. Mbjellja e një peme në moshën e tyre është një nga ato veprimtari që shton dashurinë dhe kujdesin për të gjitha bimët në […]

DETAIL
Apr
02

Nxënësit e klasave të 9-ta mbjellin pemë në Parkun e Madh të Liqenit Artificial

“Kush mbjell një pemë, mbjell shpresë, mbjell një jetë të re.” Kjo ishte motoja e nxënësve të klasave të nënta, të cilët u solidarizuan me nismën “Dhuro pemë për Tiranën”. Ishte Parku i Madh i Liqenit, vendi ku nxënësit lanë një gjurmë jetëgjatë, për një jetë të gjelbër për qytetarët e Tiranës. Nxënësit e klasave […]

DETAIL
Mar
31

Asef Junior 2018

ASEF (Albanian Science and Engineering Fair), i cili zhvillohet prej 13 vitesh në shkollën tonë, ka pasur edhe këtë vit një larmishmëri projektesh e idesh, sajë fantazisë së nxënësve dhe aftësive të tyre krijuese. Në 24 mars në shkollën tonë u zhvillua Konkursi Shkencor dhe Social i ASEF-it. Ky konkurs, në të cilin kishte pjesëmarrës […]

DETAIL
Mar
29

Klasat e para në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”

Në fillim të muajit mars, fëmijët e klasave të para të shkollës sonë janë argëtuar me shfaqjen “Safari i vogël “, i vënë në skenë në Teatrin Eksperimental të kryeqytetit. Ky aktivitet u mundësua prej Kolegjit “Turgut Özal”, me qëllimin e njohjes dhe edukimit të nxënësve si me pasionin e aktrimit, ashtu dhe me përftimin […]

DETAIL
Mar
28

Kampionati i Hendbollit tek klasat e 5-ta

Gjatë muajit mars mësuesit e edukimit fizik organizuan ndeshjet e fazave të ndryshme të Kampionateve të Hendbollit. Të parat që zhvilluan ndeshjen finale ishin klasat e pesta. Konkurrenca e lartë  mes klasave të paralelit nxori në finale klasën e 5A dhe të 5G. Edhe pse të dyja skuadrat qenë mjaft të përgatitura për ndeshjen mes tyre, ishin […]

DETAIL
Mar
28

Përfundon Kampionati i Futbollit për klasat e pesta

Ka përfunduar edhe për këtë vit shkollor Kampionati i Futbollit për klasat e pesta. Ndeshja finale e zhvilluar para disa ditësh vuri përballë njëra  – tjetrës dy skuadra të suksesshme si e 5C dhe e 5E. Loja ishte e vrullshme dhe me emocione, sepse djemtë kishin disa javë që po prisnin përballjen mes tyre. Fusha […]

DETAIL
Mar
26

Klasa e 8B shëtitje në malin e Dajtit

S’ka poet, shkrimtar, muzikant apo piktor që nuk është frymëzuar nga stina e bardhë e dimrit. S’ka fëmijë që nuk është joshur nga bardhësia e dëborës dhe me thirrje magjike është ftuar për të luajtur me të. Ndërsa në ditët e ftohta të dimrit, Tirana hodhi pelerinën e bardhë mbi supe, nxënësit e klasës së […]

DETAIL
Page 4 of 55« First...23456...102030...Last »

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: info@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP