Blog

Dec
05

Finalja e Jengës Dhe Mangalës

Janë duke u zhvilluar në oborrin e shkollës lojrat e inteligjencës jenga dhe mangala. Nxënës nga shkolla “Turgut Özal” të klasave të 7, 8 dhe 9 këtë mëngjes me diell të shtune kanë preferuar ta kalojnë me shokët e shoqet në shkollë duke konkuruar në lojra të ndryshme sociale.       Sot është dita […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Dec
03

Klubi Shpresa Dhuron Buzëqeshje Për Jetimët

Ndër aktivitetet që organizon shkolla jonë është edhe ndarja e ndihmave nëpërmjet klubit Shpresa. Në javën që lamë pas shkolla jonë, me ndihmën e nxënësve vullnetarë të klubit Shpresa, dorëzoi 75 pako te Shoqata Kombëtare e Jetimëve të Shqipërisë, Dega Tiranë. Në pako gjendeshin produkte ushqimore. Nxënësit së bashku me mësuesit u munduan t’i jepnin […]

By Nikol Kaso | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL

Klubi Shpresa Ndihma Në Zallbastar

Shumëkush nuk e di se pas Malit të Dajtit gjendet një fshat që quhet Zallbastar. Me makinë, nxënësve të klubit Shpresa iu deshën plot një orë e gjysëm për të shkuar. Rruga ishte e lodhshme sepse ishte në gjendje shumë të keqe. Në Zallbastar nxënësit e klubit Shpresa u takuan me familje të varfëra për […]

By Nikol Kaso | Uncategorized
DETAIL
Nov
29

Programi festiv i klasave 4-6

Programi festiv i klasave 4-6 përmbylli në mënyrën më të bukur të mundshme, të gjitha veprimtaritë e organizuara nga shkolla jonë në kuadër të festave të 28 dhe 29 Nëntorit. Vargjet kushtuar atdheut, heronjve, gjuhës sonë të bukur shqipe, lashtësisë në trojet tona, si dhe thëniet e personaliteteve botërore për Shqipërinë dhe shqiptarët, zgjuan te […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Nov
28

Një vizitë e paharrueshme, kënaqësi dhe eksperiencë…

Nxënësit e klasës së 8-E zhvilluan një vizitë në studiot e Radio Televizionit Shqiptar. Këtë  “udhëtim” rreth studiove me histori frymëzuese e zhvillimi, jua prezantoi kryeredaktorja e lajmeve, zonja Eda Elbasani. Fillimisht nxënësit u njohën me figurat kryesore që hodhën themelet e krijimit të këtij institucioni, si dhe me datat më kryesore, të cilat shenjuan […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Nov
28

Emocione dhe frymëzim për brezin e ri…

Ardit Gjebrea vlerëson talentet e vegjël të Kolegjit “Turgut Ozal” I pranishëm në koncertin festiv të zhvilluar me rastin e Festave Kombëtare të 28 dhe 29 Nëntorit, në shkollën tonë, ishte dhe kantautori dhe një nga figurat më të dashura të ekranit  zoti Ardit Gjebrea. Mes emocionesh të shumta dhe pasi iu dha certifikatat nxënësve […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Nov
27

Pedalim Në Tiranë

Një ditë me biçikleta për nxënësit e kolegjit për të mbështetur nismën e bashkisë “Tirana pa makina”. Ky ishte aktiviteti që u zhvillua me nxënësit e klasave të shtata në kodrat e liqenit artificial të Tiranës. Në koshat e biçikletave nxënësit kishin vendosur shprehje për këdo që do t’i vinte re: “Mbani pastër qytetin” “Stop […]

By Nikol Kaso | Postimet kryesore . Posts . Uncategorized
DETAIL
Nov
27

Këndoj me zërin e zemrës për ty, e shtrenjta ime Shqipëri!

Shqipëria jonë e dashur feston Festën e Pavarësisë dhe Festën e Çlirimit dhe ashtu si çdo vit tjetër nxënësit e shkollës sonë me aftësitë e tyre artistike, arritën të krijonin me imagjinatën e tyre një atmosferë tepër festive. Nxënësit e 9-vjeçares me ndihmën e mësuesve organizuan një program festiv, ku shpalosën talentin e tyre. Ishin […]

By Nikol Kaso | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Page 43 of 53« First...102030...4142434445...50...Last »

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: info@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP