News

Aug
03

Kur Hapet Shkolla?

Kur Hapet Shkolla? Ndërkohë që nxënësit tanë janë ende me pushime, shkolla është duke bërë përgatitjet e fundit për t’i pritur ata për fillimin e vitit të ri shkollor. Sipas udhëzimit të Ministres së Arsimit dhe Sportit, Znj Lindita Nikolla, shkollat do t’i hapin dyert për nxënësit në 13 shtator. Viti akademik 2016-2017 do të […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Jul
19

Kolegjet turke, vizionarë që projektojnë të ardhmen

Të besosh tek e ardhmja e një vendi, do të thotë të besosh tek rinia e tij, të mbështetësh përpjekjet, punën, ëndërrat e saj, ta shohësh botën me sytë e saj, të bësh të tuat qëllimet që ajo ka, duke i kthyer ato në qëllime të përbashkëta. Të ecësh me hapin e saj, t´i rendësh […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Jun
28

Shkolla Verore në Londër – SUMMER SCHOOL IN LONDON

Kampusi i Universitetit Westminster në Londër priti nxënësit e klasave të katërta e të pesta gjatë dhjetë ditëve të shkollës verore “Summer School in London”, duke u dhënë kështu mundësinë këtyre fëmijëve të përjetojnë realisht jetën e një nxënësi të këtij qyteti europian. Paraditet u mbushën me mësime në gjuhën angleze nga mësues vendas, orë […]

By erjona saqe | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Jun
25

Përfundoi “Shkolla Verore 2016”

“Shkolla Verore 2016” përfundoi sot me një koncert të organizuar nga mësuesit dhe nxënësit pjesëmarrës në këtë aktivitet dyjavor. Këto ditë të nxehta vere u kaluan në mënyrën më të bukur si brenda ambienteve të shkollës, me mësime argëtuese në gjuhën angleze nga mësues amerikanë, kërcime aerobie, këngë ritmike, punime artistike, lojëra në fushat e mbyllura […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Jun
19

Urime skuadrës së Shqipërisë!

Urime skuadrës së Shqipërisë dhe gjithë shqiptarëve kudo që janë për fitoren. Një ndeshje fantastike në fushë dhe një tifozëri po aq e mrekullueshme në stadium dhe kudo.

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Jun
13

FILLOI SHKOLLA VERORE 2016

Shkolla verore nisi edhe për këtë vit shoqëruar me thirrjet e gëzuara të fëmijëve dhe fytyrat e tyre të qeshura. Shiu që ra nëpër qytet dukej sikur ua shtoi freskinë dhe gjallërinë vogëlushëve. Të rikthyer në ambientet e shkollës, por këtë herë pa çanta dhe detyra, ata i shfrytëzuan të gjitha ambientet e kompleksit, gjithmonë […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Jun
11

NJOFTIM PL

Të dashur nxënës të klasave të nënta, Ju njoftojmë se ambienti ku do të zhvillohen provimet e lirimit për nxënësit e kolegjit “Turgut Özal” është shkolla “Ahmet Gashi”. Datat e provimeve janë si më poshtë: Gjuhë e huaj (anglisht) 14.06.2016 Gjuhë amtare 18.06.2016 Matematikë 23.06.2016 Provimi nis në orën 10:00 ndaj duhet të paraqiteni me […]

By Selman Fettahoglu | Postimet kryesore . Posts
DETAIL
Jun
01

1 Qershor – kolegjistët festojnë me fëmijët e Qendrës Rajonale të Autizmit

Të dhurosh buzëqeshje, të falësh dashuri, të pranosh tjetrin ashtu siç është, të jesh krahëhapur për çdo bashkëmoshatar, pa dyshim që janë vlera e virtyte që nxënësit e shkollë sonë i mbartin, i kultivojnë dhe i tregojnë në çdo situatë jetësore. Ndaj një grup nxënësish nga klasat e pesta të shkollës sonë e kaluan 1 […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: secretary@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP