News

Dec
05

Provimet me iPad

 Risitë e shumta që kanë ardhur nëpërmjet teknologjisë, kanë sjellë zhvillime të shumta edhe në fushën e arsimit. Ndër të tjera vlen të përmendet përdorimi i iPad-it, i cili ka nisur prej kohësh në shkollën tonë, gjë që ka mundësuar një proces mësimor më praktik dhe argëtues për nxënësit. IPad-et përbëjnë një terren të përshtatshëm […]

DETAIL

Kampionati i Basketbollit

Ka nisur me konkurencë të fortë kampionati i basketbollit për vajza. Të gjitha duan fitoren… Përgatitjet për këtë kampionat kanë nisur që në fillim të vitit shkollor. Vajzat kanë mësuar çdo teknikë që duhet të përdoret në lojën e basketbollit, për të zhvilluar një lojë sa më të rregullt. Çdo klasë zhvillon dy ndeshje dhe […]

DETAIL
Dec
05

Finalja e Jengës Dhe Mangalës

Janë duke u zhvilluar në oborrin e shkollës lojrat e inteligjencës jenga dhe mangala. Nxënës nga shkolla “Turgut Özal” të klasave të 7, 8 dhe 9 këtë mëngjes me diell të shtune kanë preferuar ta kalojnë me shokët e shoqet në shkollë duke konkuruar në lojra të ndryshme sociale.       Sot është dita […]

DETAIL
Dec
03

Klubi Shpresa Dhuron Buzëqeshje Për Jetimët

Ndër aktivitetet që organizon shkolla jonë është edhe ndarja e ndihmave nëpërmjet klubit Shpresa. Në javën që lamë pas shkolla jonë, me ndihmën e nxënësve vullnetarë të klubit Shpresa, dorëzoi 75 pako te Shoqata Kombëtare e Jetimëve të Shqipërisë, Dega Tiranë. Në pako gjendeshin produkte ushqimore. Nxënësit së bashku me mësuesit u munduan t’i jepnin […]

DETAIL

Klubi Shpresa Ndihma Në Zallbastar

Shumëkush nuk e di se pas Malit të Dajtit gjendet një fshat që quhet Zallbastar. Me makinë, nxënësve të klubit Shpresa iu deshën plot një orë e gjysëm për të shkuar. Rruga ishte e lodhshme sepse ishte në gjendje shumë të keqe. Në Zallbastar nxënësit e klubit Shpresa u takuan me familje të varfëra për […]

DETAIL
Nov
29

Programi festiv i klasave 4-6

Programi festiv i klasave 4-6 përmbylli në mënyrën më të bukur të mundshme, të gjitha veprimtaritë e organizuara nga shkolla jonë në kuadër të festave të 28 dhe 29 Nëntorit. Vargjet kushtuar atdheut, heronjve, gjuhës sonë të bukur shqipe, lashtësisë në trojet tona, si dhe thëniet e personaliteteve botërore për Shqipërinë dhe shqiptarët, zgjuan te […]

DETAIL
Nov
28

Një vizitë e paharrueshme, kënaqësi dhe eksperiencë…

Nxënësit e klasës së 8-E zhvilluan një vizitë në studiot e Radio Televizionit Shqiptar. Këtë  “udhëtim” rreth studiove me histori frymëzuese e zhvillimi, jua prezantoi kryeredaktorja e lajmeve, zonja Eda Elbasani. Fillimisht nxënësit u njohën me figurat kryesore që hodhën themelet e krijimit të këtij institucioni, si dhe me datat më kryesore, të cilat shenjuan […]

DETAIL
Nov
28

Emocione dhe frymëzim për brezin e ri…

Ardit Gjebrea vlerëson talentet e vegjël të Kolegjit “Turgut Ozal” I pranishëm në koncertin festiv të zhvilluar me rastin e Festave Kombëtare të 28 dhe 29 Nëntorit, në shkollën tonë, ishte dhe kantautori dhe një nga figurat më të dashura të ekranit  zoti Ardit Gjebrea. Mes emocionesh të shumta dhe pasi iu dha certifikatat nxënësve […]

DETAIL

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: secretary@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP