News

May
22

Kuvendi i Shqipërisë hapi dyert për kabinetin më të ri qeveritar

Kuvendi i Shqipërisë hapi dyert për kabinetin më të ri qeveritar, atë të klasës së IV-B të kolegjit “Turgut Özal”. Nxënësit e kësaj klase u pritën nga Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta dhe punonjës të këtij institucioni. Nxënësit, të entuziazmuar, hynë në Parlament dhe zunë vendet e ministrave të kabinetit qeveritar. Ata i drejtuan […]

DETAIL
May
18

Think Green

Fotografo Natyrën, Think Green   Klubi i tekstilit, në prag të ditëve të nxehta të verës, sjell në vëmendjen e nxënësve të shkollës sonë natyrën me gjithë ngjyrat e saj. Vajzat e këtij klubi, me kamerat e tyre, shkuan në zbulim të pamjeve gjelbëruse të natyrës në kopshtin botanik, zoologjik dhe në kodrat e liqenit […]

DETAIL
May
16

Medalje për kolegjistët e Shqipërisë nga Olimpiada e EPOK-ës

Shpallen Fituesit e Olimpiadës EPOKA     [mls_gallery id=”2099″ cols=”4″ g_title=”off” g_subtitle=”off” title=”on” subtitle=”on” desc=”on”]

DETAIL
May
16

Shpallen Fituesit e Olimpiadës EPOKA

U përmbyll me sukses olimpiada e katërt e universitetit EPOKA. Në të morën pjesë nxënës nga kolegjet turke në Tiranë, Durrës dhe Shkodër. Konkursi solli fitues të shumtë në të dy kategoritë, junior dhe senior, që përfshijnë klasat 6 deri në 11. Nxënësit konkuruan në lëndën e fizikës, matematikës, kimisë,  biologjisë, informatikës dhe anglishtes. Për […]

DETAIL
May
15

Kryetari i Kuvendit viziton Kolegjin “Turgut Özal”

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Z Ilir Meta, dhe bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi, ishin të ftuar në kolegjin “Turgut Özal”. Ata ndoqën programin e organizuar me rastin e përfundimit të klasës së katërt të vajzës së tyre. Në sallën e madhe të koncerteve, ata u fotografuan ulur pranë me drejtorin e kolegjit, Z Huseyin […]

DETAIL
May
12

Në Olimpiadën e 32-të Ballkanike

Në Olimpiadën e 32-të Ballkanike për kategorinë e gjimnazistëve që u zhvillua në Athinë mes datave 3 – 8 Maj 2015,  21 shtete u përfaqësuan me 118 nxënës.  Përveç shteteve të Ballkanit ishin të ftuar edhe shtete si: Anglia, Irlanda, Italia, Azerbajxhani dhe Taxhikistani. Skuadra nga Shqipëria, e përbërë nga 6 nxënës, fitoi dy Medalje […]

DETAIL
May
11

Gianni De Biasi këndon Xhamadanin në kolegj

Gianni De Biasi këndon Xhamadanin në kolegj Gianni De Biasi nuk lë asnjë rast pa e shprehur dashurinë e tij për Shqipërinë. Gjatë një vizite në kolegjin turk “Turgut Özal” ai këndoi së bashku me drejtorin e kolegjit këngën “Xhamadani vija vija” përpara një audience tepër të veçantë, fituesit e kampionatit të futbollit. De Biasi […]

DETAIL
May
11

Medalje nga SHBA

Nxënësit e klasave të nënta, Enriko Shkurti dhe Kleid Hoxha, morën medalje bronzi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si përfaqësues të Shqipërisë në konkursin ndërkombëtar ISWEEEP. Ky konkurs zhvillohet në shtetin e Teksasit me pjesëmarrës nga shumë vende të ndryshme. Kleidi dhe Enriko u përzgjodhën nëpërmjet konkursit ASEF që u zhvillua nga kolegjet turke […]

DETAIL

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: secretary@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP