News

Jun
02

INESPO

Dy prej nxënësve të kolegjt “Turgut Özal”, Flori Doçi dhe Andi Çela, janë duke prezantuar projektin e tyre në Hollandë, në konkurim të hapur me 122 projekte nga 61 shtete të ndryshme të botës. Ata përfaqësojnë Shqipërinë, në INESPO, me projektin “Përçimi pa kabllo i elektricitetit”. Prezantimi i projektit të tyre do bëhet në datat […]

DETAIL
Jun
02

OPINION

Nxënësit e klasave të pesta e të gjashta të kolegjit “Turgut Özal”, Xhosela Raboshta, Anxhelo Cika, Amina Haka, Henri Olldashi, Erik Tomini, Elin Bedo, Engjëllushe Basha dhe Vivien Shkodra, ishin të ftuar në panelin e Blendi Fevziut, në emisionin e tij Opinion. Ata iu përgjigjën pyetjeve të Z Fevziu gjatë emisionit që ai e kishte […]

DETAIL
May
27

Kolegjet Turke Spikasin në Olimpiada

Në faqen e saj zyrtare online, Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, ka shprehur krenarinë e saj për 217 nxënës, fitues në nivel kombëtar olimpiadash. “Sot, na bëjnë krenarë në këtë sallë të vogël, nesër, do të na bëjnë krenarë me historitë e tyre të suksesit, që do të jenë histori suksesi të Shqipërisë […]

DETAIL
May
22

Kuvendi i Shqipërisë hapi dyert për kabinetin më të ri qeveritar

Kuvendi i Shqipërisë hapi dyert për kabinetin më të ri qeveritar, atë të klasës së IV-B të kolegjit “Turgut Özal”. Nxënësit e kësaj klase u pritën nga Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta dhe punonjës të këtij institucioni. Nxënësit, të entuziazmuar, hynë në Parlament dhe zunë vendet e ministrave të kabinetit qeveritar. Ata i drejtuan […]

DETAIL
May
18

Think Green

Fotografo Natyrën, Think Green   Klubi i tekstilit, në prag të ditëve të nxehta të verës, sjell në vëmendjen e nxënësve të shkollës sonë natyrën me gjithë ngjyrat e saj. Vajzat e këtij klubi, me kamerat e tyre, shkuan në zbulim të pamjeve gjelbëruse të natyrës në kopshtin botanik, zoologjik dhe në kodrat e liqenit […]

DETAIL
May
16

Medalje për kolegjistët e Shqipërisë nga Olimpiada e EPOK-ës

Shpallen Fituesit e Olimpiadës EPOKA     [mls_gallery id=”2099″ cols=”4″ g_title=”off” g_subtitle=”off” title=”on” subtitle=”on” desc=”on”]

DETAIL
May
16

Shpallen Fituesit e Olimpiadës EPOKA

U përmbyll me sukses olimpiada e katërt e universitetit EPOKA. Në të morën pjesë nxënës nga kolegjet turke në Tiranë, Durrës dhe Shkodër. Konkursi solli fitues të shumtë në të dy kategoritë, junior dhe senior, që përfshijnë klasat 6 deri në 11. Nxënësit konkuruan në lëndën e fizikës, matematikës, kimisë,  biologjisë, informatikës dhe anglishtes. Për […]

DETAIL
May
15

Kryetari i Kuvendit viziton Kolegjin “Turgut Özal”

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Z Ilir Meta, dhe bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi, ishin të ftuar në kolegjin “Turgut Özal”. Ata ndoqën programin e organizuar me rastin e përfundimit të klasës së katërt të vajzës së tyre. Në sallën e madhe të koncerteve, ata u fotografuan ulur pranë me drejtorin e kolegjit, Z Huseyin […]

DETAIL

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: secretary@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP