smart_tv_03Slide thumbnail
Slide backgroundSlide thumbnail

Mendjehapur

Tolerant

Guximtar

Dijetar

Elokuent

Studiues

I ndjeshëm

Cilat fjalë i përshkruajnë nxënësit tanë?

paint
bg
bg_d1

Teknologjia është:

Argëtim

Risi

Një mjet më shumë për arsimin e nxënësve

bg_d2_2

Nxënësja e Kolegjit “Mehmet Akif”, fiton medalje Argjendi në I-SWEEEP

Isweeep

Qyteti Houston, në Texas/SHBA, mirëpriti qindra të ftuar në konkursin ndërkombetar të projekteve I-SWEEEP “Konkursi Shkencor Ndërkombëtar në Fushën e…

Me Shume

PROVIMI I PRANIMIT PËR NË KOLEGJET TURKE

Të shtunën që sapo lamë pas u zhvillua Provimi i Pranimit për në kolegjet turke. Ky provim u zhvillua njëkohësisht në…

Me Shume

Kolegji `Turgut Ozal` Durrës, një histori suksesi

Gjatë rrugëtimit tonë mund të hasim njerëz, vende, ndodhi që ndikojnë apo na shenjojnë të ardhmen. Shumë herë arritjet dhe…

Me Shume

Vizitë e disa përfaqësueve të spitalit ‘’Hygeia’’

Në fillim të muajit prill shkolla jonë mikpriti disa përfaqësues të spitalit të njohur “Hygeia Hospital Tirana”. Ata u njohën…

Me Shume

Buzë detit me nxënësit e klasave të dyta

Durrësi, me detin blu, ajrin e pastër dhe qiellin e kthjellët, ishte qyteti që priti krahëhapur nxënësit e klasave të…

Me Shume

Një kampion futbolli në “Turgut Özal”

Nxënësi i klasës së tetë, Marvin Kodra, mbrojti portën e skuadrës së Tiranës U-17 në lojën që e bëri atë…

Me Shume

Nxënësit e klasave të pesta zhvillojnë testimin VANAF

Në datën 23 maj, për herë të parë në vendin tonë, u zhvillua testi për vlerësimin e arritjeve të nxënësve…

Me Shume

Falenderim për kolegjistët dhe konkursin shkencor ASEF

Në kuadër të “Javës së Inovacionit 2016”, Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla dhe Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike,…

Me Shume

OLIMPIADA SHKENCORE EPOKA

Në ambientet e Universitetit Epoka u zhvillua sot, për të pestin vit radhazi, Olimpiada Shkencore Epoka, në të cilën morën pjesë…

Me Shume

Një vizitë në Gjykatën e Apelit

Nxënësit e klasës 5E, të shoqëruar nga mësuesja kujdestare Erina Kote dhe nëndrejtori Huseyin Tunca, bënë një vizitë te Gjykata e…

Me Shume

Play Our Song