Blog

Mar
29

ENGLISH WEEK – GJITHË GLOBI BRENDA SHKOLLËS

Fundi i muajit mars shënon dhe përfundimin e Javës së Anglishtes, e cila sjell gjithmonë emocione të veçanta dhe plot ngjyra në çdo kënd të shkollës. Brenda kësaj jave zhvillohen disa konkurse në fusha të ndryshme, por me një të përbashkët, gjuhën angleze, ku theksohet respekti dhe toleranca ndaj kulturave dhe traditave të të gjitha […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
29

Dita e Verës

Shkolla jonë mori pjesë në aktivitetin e organizuar nga Bashkia e Tiranës, me rastin e Ditës së Verës. Nxënësit e kolegjit “Turgut Özal” udhëtuan deri në afërsi të Liqenit të Tiranës, ku dhe u pritën nga stafi i Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit (APR). Programi i nxënësve tanë që u paraqit para publikut të shumtë […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
29

Në Parlament

Nxënësit e klasës së 6-të G, bënë një vizitë në Kuvendin e Shqipërisë, ku u pritën nga z.Ilir Meta, Kryetar i Parlamentit, dhe nga përfaqësues të tjerë të Kuvendit. Fillimisht fëmijët zunë vendet në sallë dhe më pas u  njohën me procedurat e zhvillimit të një seance parlamentare, në të cilën ata vetë ishin “protagonistët” […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
27

VIZITA NË BIZNESE

Të mësosh nga njerëzit e punës dhe duke parë praktikisht punën. Të vlerësosh punën e ndershme dhe profesionistët e vërtetë. Kjo është nga mënyrat më të mira dhe më të sakta të të mësuarit dhe një nga qëllimet kryesore që shkolla “Turgut Özal” ka për nxënësit e saj. Vizitat në biznese të ndryshme kanë pikërisht […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
21

KLUBI I ËMBËL

Ai mund të quhet ndryshe dhe “Klubi i ëmbël”. Është fjala për Klubin e Gatimit në shkollën tonë. Nuk është hera e parë që shkruajmë për këtë klub, i cili nuk është vetëm nga klubet më të dashura e më aktive, por edhe Klubi i Bollëkut. E cilin nuk kanë ëmbëlsuar, me gatimet e përgatitura […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
18

Ministrja për Inovacionin dhe Administratën Publike viziton ASEF

Panairi i projekteve ASEF u mbyll me ceremoninë e shpërndarjes së çmimeve, ku prezente ishte Znj. Milena Harito, Ministre për Inovacionin dhe Administratën Publike. Në fjalën e saj përshëndetëse Znj. Harito, duke theksuar se tashmë Institucionet Arsimore “Turgut Özal” kanë shumë eksperiencë në organizimin e këtyre panaireve, sugjeroi se në këtë eveniment në vitet e […]

By Selman Fettahoglu | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
18

Kryetari i Kuvendit viziton ASEF në Kolegjin “Turgut Özal”

“Është kënaqësi që marr pjesë në këtë ngjarje të veçantë,” u shpreh në ceremoninë e hapjes së ASEF 2017 Z. Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. “E ardhmja kërkon dije dhe ju sot po tregoni se jeni të vendosur për të ecur në këtë rrugë që e çon para vendin,” u shpreh […]

By Selman Fettahoglu | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
17

Kampinati i Futbollit për djem, klasat e 8-ta

Një nga aktivitetet sportive të zhvilluara gjatë muajit shkurt ishte Kampionati i Futbollit midis djemve të klasave të 8-ta. Ky kampionat u zhvillua në ambientet e palestrës së shkollës. Në finale dolën klasat 8C dhe 8D. Kupa shkoi te klasa 8D, pas një ndeshjeje të fortë e plot entuziazëm. Përgatiti: Imelda Prenҫe    

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Page 20 of 53« First...10...1819202122...304050...Last »

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: info@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP