Blog

May
02

Kampionati i Hendbollit tek klasat e katërta

Sa i përket shkathtësisë dhe aftësive në sporte nxënëset e shkollës sonë kanë treguar vazhdimisht se janë në nivele të larta.  Gjatë këtij viti shkollor, nxënëset e klasave të katërta  garuan mjaft fuqishëm në kampionatin e  sportit të hendbollit. Skuadrat finaliste ishin e 4B dhe e 4G dhe ky kampionat pati si fituese të tij klasën […]

DETAIL
Apr
30

Udhëtimi në Gjermani i klasave të katërta dhe të pesta

Destinacioni i vizituar më së fundmi nga klasat e katërta dhe të pesta të shkollë sonë, ishte Gjermania. Ky udhëtim i paharrueshëm filloi më 4 prill, me nisjen nga aeroporti “Nënë Tereza”. Fëmijët vizituan qytete të ndryshme të Gjermanisë, si Frankfurtin, Offenburgun dhe Fussen, por pa harruar edhe vizitën e shkurtër në qytetit e Zurich-ut, […]

DETAIL
Apr
26

Rruga drejt suksesit!

Rezultatet e arritura në “The Intellectual’s Challenge”, zhvilluar në Universitetin e Cambridge-it, i renditën nxënësit tanë në vendet fituese me: 4 medalje ari, 3 medalje argjendi, 14 medalje bronzi, 2 trofe, 1 çmim special, 2 nxënës të zgjedhur mes 16 argumentuesve më të mirë. Flamuri Kuq e Zi sërish u krenua në duart e këtyre […]

DETAIL
Apr
23

Orët laboratorike në lëndët shkencore

Për t’i bërë sa më të prekshme njohuritë mësimore, në shkollën tonë zhvillohen orë të ndryshme laboratorike në lëndët shkencore, kryesisht fizikë, kimi e biologji, për klasat e 8-ta dhe të 9-ta. Këto orë kanë si metodologji kryesore zhvillimin e eksperimenteve të ndryshme. Eksperimentet ofrojnë njohuri mbi shkakun dhe pasojën, duke demonstruar se çfarë rezultati […]

DETAIL
Apr
23

Klasa e 2F në zyrën e Ministrit Blendi Klosi

Klasa e 2F vizitoi Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit. Ministri i saj, Z. Blendi Klosi mikpriti nxënësit në zyrën e tij dhe së bashku patën një bisedë të ngrohtë e me mjaft vlerë. Tema kryesore ishte rëndësia e ruajtjes së mjedisit, mbrojtjes së florës e faunës shqiptare. Ndër të tjera, Z. Klosi u shpjegoi fëmijëve […]

DETAIL
Apr
23

Klasat e treta në kinema

Paraleli i klasave të treta zhvilloi një aktivitet jashtëshkollor te Kinema Cineplex, në TEG. Nxënësit  të shoqëruar nga mësuesit ndoqën filmin për fëmijë “Peter Rabbit”. Filmi ishte një komedi e animuar  dhe me plot situata të këndshme humori e aventurash. Fëmijët u argëtuan pa masë dhe gjatë rrugës së kthimit e madje edhe në shkollë […]

DETAIL
Apr
20

Nxënësit tanë konkurrojnë në Angli

Sfida Intelektuale në Cambridge… “The Intellectual’s Challenge”, një ftesë e hapur për nxënës nga mbarë bota në Universitetin e Cambridge-it për të testuar njohuritë, ka hapur dyert edhe për nëntë nxënës të klasave të teta të shkollës “Turgut Özal”. Këta nxënës do të jenë pjesë e këtij konkursi deri në datën 23 prill, ndërsa kthimi […]

DETAIL
Apr
19

Klasa e 2F në Tv Klan

Nxënësit e klasës së 2F vizituan ambientet e Televizionit Kombëtar Klan. Ndiheshin shumë të emocionuar ndërsa kalonin nga njëra studio televizive te tjetra, aty ku janë mësuar të shohin personazhe shumë të njohura të spektaklit dhe gazetarisë. Panë ambientet ku realizohen programet “E Diela Shqiptare”, “Opinion”, “Rudina”, “Stop”, “Xing me Ermalin”, por më e veçanta […]

DETAIL
Page 3 of 5612345...102030...Last »

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: info@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP