Lajme

Mar
18

Ministrja për Inovacionin dhe Administratën Publike viziton ASEF

Panairi i projekteve ASEF u mbyll me ceremoninë e shpërndarjes së çmimeve, ku prezente ishte Znj. Milena Harito, Ministre për Inovacionin dhe Administratën Publike. Në fjalën e saj përshëndetëse Znj. Harito, duke theksuar se tashmë Institucionet Arsimore “Turgut Özal” kanë shumë eksperiencë në organizimin e këtyre panaireve, sugjeroi se në këtë eveniment në vitet e […]

By Selman Fettahoglu | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
18

Kryetari i Kuvendit viziton ASEF në Kolegjin “Turgut Özal”

“Është kënaqësi që marr pjesë në këtë ngjarje të veçantë,” u shpreh në ceremoninë e hapjes së ASEF 2017 Z. Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. “E ardhmja kërkon dije dhe ju sot po tregoni se jeni të vendosur për të ecur në këtë rrugë që e çon para vendin,” u shpreh […]

By Selman Fettahoglu | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
17

Kampinati i Futbollit për djem, klasat e 8-ta

Një nga aktivitetet sportive të zhvilluara gjatë muajit shkurt ishte Kampionati i Futbollit midis djemve të klasave të 8-ta. Ky kampionat u zhvillua në ambientet e palestrës së shkollës. Në finale dolën klasat 8C dhe 8D. Kupa shkoi te klasa 8D, pas një ndeshjeje të fortë e plot entuziazëm. Përgatiti: Imelda Prenҫe    

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
16

Vizitë në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë

Nxënësit e klasës së parë vizituan Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë, ku u mirëpritën nga  znj.Valentina Leskaj, nënkryetare e Kuvendit të Shqipërisë. Biseda e këndshme që u zhvillua kishte si temë emocionet e veçanta që falin festat e muajit mars. Zonja Leskaj u uroi shumë suksese këtyre vogëlushëve që sapo kanë nisur udhëtimin në rrugën […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
16

Certifikata nga Universiteti i Uoterlusë

Dhjetë nxënës të shkollës sonë janë vlerësuar me certifikatë nderi në provimin e matematikës të organizuar nga Universiteti i Uoterlusë. Provimi u organizua në datën 1 mars në kompleksin “Turgut Özal”, duke qenë se shkolla jonë është qendër e autorizuar për këtë provim. Ky provim organizohet për të frymëzuar nxënësit dhe rritur dashurinë e tyre […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
15

“E diela shqiptare” viziton shkollën tonë

Kush më mirë se nënat e di se sa përkushtim duhet që të përgatisësh një vakt të shëndetshëm dhe njëkohësisht të pëlqyer nga fëmijët. Kjo është sfida e tyre e përditshme dhe përsëri i shohim tek ndjekin nga pas të vegjëlit e tyre, me pjatën në dorë, të palodhura dhe me të njëjtin vullnet e […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
15

KLASA 7F NË “FUNDJAVË NDRYSHE”

Klasa 7F iu bashkua në një ndërmarrje bamirësie nismës “Fundjavë Ndryshe”. Mbledhja e ndihmave u organizua nga nxënësit e klasës, veçanërisht nga nxënësi Martin Agolli, që ishte dhe nismëtari. Të gjithë sollën nga shtëpia veshje e lodra dhe kontribuan me një shumë parash, me të cilat blenë ushqimet bazë. Familja u zgjodh nga vullnetarët e “Fundjavë […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Mar
15

Vizitë në Kryeministri

Përfaqësues të klasave të katërta dhe të pesta bënë një vizitë në Kryeministri, ku me rastin e 8 Marsit uruan Ministren për Marrëdhëniet me Parlamentin, Znj. Ermonela Felaj, si një nënë, grua dhe femër në karrierë. Ministrja u kënaq shumë nga vizita e fëmijëve dhe ishte përgatitur për t’i pritur ata sa më mirë duke […]

By erjona saqe | Lajme . Lajme kryesore
DETAIL
Page 10 of 28« First...89101112...20...Last »

Address

Rruga Bernardin Palja, Ndertesa 15, Hyrja 1
Njesia Bashkiake Nr.6
Tirana – Shqiperi

Contact

Phone: +355 69 66 94 411
Fix: +355 42 486-666
Email: info@turgutozal.edu.al

Play Our Song

TOP